Etymologia psedonimu Lutek

Skoro udało mi się odkupić domenę www.lutek.pl, pora wyjaśnić pochodzenie mojego pseudonimu – o który, tak czy owak, jestem często pytany 🙂

Nie którym, słowo 'lutek’ kojarzy się z lutowaniem, czyli potocznie mówiąc biciem :). Nic mylnego, mam pacyfistyczne nastawienie do świata (nawet wymigałem się z wojska), a „dłonie z kieszeni” wyciągałem tylko w konieczności bardzo ostatecznej – lub jak to zwał obronie koniecznej. Przeczytaj o „[entry id=155]21 ciosie Judo[/entry]” który powstał podczas pisania tego wpisu.

Moją średnią szkołą, było Technikum Mechaniczne w Głogowie – zawsze preferowałem nauki ścisłe od humanistycznych. O ile dobrze pamiętam, w 2 albo 3 klasie miałem przedmiot zatytułowany „Mechanika”, prowadziła go Pani. Na jednych zajęciach, poprosiła o naprawienie głośników od których oderwał się kabelek. Nudziłem się wówczas, w związku z tym zgłosiłem sie na ochotnika, jako ten który zlutuje kabelki. Robiłem wszystko aby nie wrócić do ławki i nie nudzić się dalej, wiec czynność lutowania zajęła mi prawie pół lekcji. Po lekcji, jeden z kolegów jako pierwszy wypowiedział magiczne słowo „Lutek”. Nie przypadło mi to do gustu. Od tego czasu określali mnie pseudonimem Lutek. Przyzwyczaiłem sie do tego, a odkąd zaczęła się moja przygoda z Internetem tak się identyfikowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.