Mądrość a odwaga…

„Mądrość doświadczenie i nadmiar wiedzy potrafią być zabójcze dla odwagi. Są w stanie wprowadzić w hipnozę retoryki i odebrać zdolność do działania. Tylko wybrańcom dane jest zwycięsko wyjść ze zmagań z własną mądrością i wyobraźnią podsuwająca czarne wizje by przestrzec przed działaniem. Ci którym się to udaje stają się rewolucjonistami” – Wojciech Jagielski z książki „Modlitwa o deszcz”.

Dzisiaj dostałem ten cytat, zaintrygował mnie. Jestem na etapie przerabiania książek Roberta Kiyosaki. Każdy z autorów opisuje inne sytuacje jednak ten cytat połączył ich w mojej głowie. Mają oni wspólny mianownik: boimy się często robić krok do przodu ponieważ snujemy różne złe scenariusze, które blokują nas, przez co stoimy w miejscu. Robert Kiyosaki podkreśla że 90% społeczeństwa nie osiąga dobrobytu ponieważ boją się, inwestycji i skalkulowanego ryzyka.

Modlitwa o deszcz, kolejna pozycja do przeczytania… 🙂

2 uwagi do wpisu “Mądrość a odwaga…

  1. R. Kiyosaki zdobył rozgłos nie tylko dzięki pozycjom książkowym, swoją popularność zawdzięcza też grom. Strzał w 10-tkę, prawda? Bo kto nie lubi gier? W każdym razie, Cashflow może okazać się ciekawą propozycją na spędzenie wieczoru ze znajomymi.

  2. Zgadza się, gra jest ciekawą propozycją na wieczory ze znajomych, uczy podstawowych rzeczy jeżeli chodzi o finanse 😉
    Już miałem ją kupować, ale cena mnie odstraszyła 🙂 300-400 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.