Prestashop integrator z WF-MAG, import produktów

Aktualizacja 13 stycznia 2012

Osoby zainteresowane produktem zapraszam do zostawienia swojego adresu e-mail na stronie: http://integrator.zblizasie.pl/, wszystkie informacje o produkcie będą dostępne pod tym adresem.

Ruszyły ostro prace nad integracją silnika sklepu Prestashop z programem księgowo magazynowym WF-MAG. Jako pierwszy został przygotowany moduł importujący produkty. Moduł pozwala importować do wybranego magazynu oraz do wybranej kategorii utworzonej w WF-MAG. Aplikacja nie ingeruje w strukturę bazy danych MS SQL. Aktualnie dostępne jest importowanie oraz aktualizowanie produktów oraz tworzenie kopii bazy. Trwają pracą nad modułem importującym zamówienia z PrestaShop do WF-MAG.

Aplikacja jest oparta na Yii frameworku i jestem pod wrażeniem prostoty kodu i logiki działania oraz możliwości. Do tej pory znałem Zend Framework, ostatnia rzecz jaką w nim pisałem to poprzednia wersja serwisu scigani.pl. Różnice w tworzeniu aplikacji są diametralne, wg mnie Yii jest dużo prostszy i szybszy do nauki. Wszystkie problemy jakie napotkałem w fazie poznawania frameworku rozwiązałem dzięki forum, tworzonym przez społeczność Yii.

Poniżej film prezentujący działanie wersji beta aplikacji na testowych bazach.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wt6oTG0d1iA[/youtube]

Aktualizacja 16 grudnia 2011

Import z PrestaShop do WF-Mag jest sk0ńczony i przetestowany na PrestaShop 1.2.5, poniżej kilka ekranów z funkcji importu.

 

Aktualizacja 19 grudnia 2011r

Dodałem aktualizację stanów z WF-MAG do PS wg wyboru produktów, w trakcie jest aktualizowanie wszystkich naraz.

Aktualizowanie stanów magazynowych wszystkich produktów.

19 uwag do wpisu “Prestashop integrator z WF-MAG, import produktów

 1. Prawie ukończony moduł importu produktów. Właśnie dodałem jeszcze możliwość wyboru do jakiej kategorii importować ceny sprzedaży (np. hurtowa, detaliczna, specjalna).

  Jedyny minus jaki widzę to sterowniki dla bazy MS SQL pod Linux’a (dblib) nie obsługują transakcji. Te pod Windowsa obsługują (pdo_sqlsrv) w wersji 2.0 i wyżej.

 2. A masz taki skrypt do WF-Maga, który współpracuje z Allegro? Taki, który będzie pobierał z Allegro dane o sprzedaży, dane klientów i automatycznie robił zamówienia…
  A tym skryptem wstępnie jestem zainteresowany, bo używam zarówno WF-Maga jak i Prestashop.

  pozdrawiam serdecznie

 3. Import z Prestashop do WFMAG jest zakończony, trwają prace na eksportem z WFMAG do Prestashop. Na razie największym problemem przed opublikowaniem jest brak dokumentacji produktu. Trochę się przeliczyłem czasowo, ale chcę skończyć to w miarę szybko bo sam muszę od nowego roku uporządkować swój magazyn. Dzisiaj wrzucę screeny z tego co jest.

 4. Niestety muszę opóźnić publikację aplikacji, po pierwszych testach wyszły niekompatybilności (wf-mag zmiany w bazie). Aktualnie nie mogę podać daty publikacji, planowane jest przygotowanie wersji 14 dniowej do przetestowania aplikacji.

 5. Niestety z powodu choroby przez ostatnie 2 tygodnie prace nie ruszyły do przodu 🙁
  Szukam rozwiązania do opublikowania wersji beta pod testy.

 6. Ciekawie ciekawie, poszukuje czegoś takiego, co prawda potrzebuje dużo mniej funkcjonalności (starczy część związana z synchronizacją produktów), ale jeśli cena będzie przystępna a rozwiązanie będzie działać dobrze to nie wykluczam zakupu 🙂

 7. Szanowni Państwo, pierwsza wersja przeszła testy produkcyjne jeszcze w zeszłym roku i wymagała mocnych zmian koncepcyjnych oraz technologicznych, cała aplikacja została przeniesiona do nowego projektu.

  Integracja będzie dostępna z poziomu platformy http://www.prestabox.pl która będzie oferować kompleksowe rozwiązania wspierające handel elektroniczny.

  Szczegółowa oferta powinna zostać opublikowana za ok 1.5 miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.