Volvo XC60, bezpieczeństwo w mieście

Nowe dziecko marki Volvo, która od dawien dawna stawiała na bezpieczeństwo swoich samochodów. XC60 został określony mianem City Safety, rozwijając „samochód który zatrzymuje się sam”. Zamontowany system pozwala automatycznie wyhamować i nie dopuścić do kolizji w ruchu miejskim jak i poza. Dodatkowo, samochód został wyposażony w alarmy ostrzegające przed kolizją:

System regulacji płynności jazdy (ACC) – pozwala zachować bezpieczną odległość od samochodu jadącego przed nami, korzystając z tempomatu.

System BLIS, czyli większa kontrola martwej strefy w lusterku bocznym, w momencie pojawienia się obiektu w martwym polu kierowca jest informowany diodą – system działa również w nocy.

System kontroli kierownicy (DAC) monitoruje jazdę kierowcy weryfikując odchylenia od pasu drogi którym się porusza, w przypadku kiedy zachowanie kierowcy może wykazywać jego dekoncentrację spowodowaną np. zasypianiem, uruchamiany jest alarm.

Na podobnych zasadach działa system ostrzegający przekraczanie pasów jezdni (LWD), kierowca przekraczając pas jezdni bez wcześniejszej sygnalizacji (np. kierunkowskazem) jest informowany o tym fakcie.

Szacunkowo, prezentowany model, może kosztować ok 120-150 tyś. złotych, wszystko jest oczywiście zależne od wyposażenia oraz silnika.

www.volvocars.com

2 uwagi do wpisu “Volvo XC60, bezpieczeństwo w mieście

  1. no baa, pewno że będziesz miał!
    W sam raz na nowy wózek, dla dziecka oczywiście 😀
    Kombi to takie rodzinne samochody 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.